Prace nad Festiwalem ruszają pełną parą!

Prace nad Festiwalem ruszają pełną parą!

Wkrótce ogłosimy konkursy dla dzieci i młodzieży, daty i szczegóły Festiwalu „Baśniowy Świat” Stanisława Jachowicza. Na razie możemy zdradzić, że finał festiwalu odbędzie się końcem listopada. Warto wziąć w nim udział, bo będzie to święto naszego miasta, święto dzieciństwa, pełne radości i entuzjazmu. Chcemy, by twórczość Stanisława Jachowicza – wybitnego bajkopisarza, pochodzącego z Tarnobrzega, była szerzej znana i doceniana. Każdy zna bajeczkę o chorym kotku, a przecież Jachowicz napisał o wiele więcej sympatycznych, moralizatorskich bajek opowiastek i wierszyków. Warto się z nimi zapoznać. Zachęcamy do sięgnięcia po książeczkę pt. „Bajki i powiastki” wydaną w 2016 roku przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. dr. M. Marczaka w Tarnobrzegu – naszego partnera w realizacji festiwalu.

Festiwal odbędzie się w tym roku po raz pierwszy, z inicjatywy Prezydenta Tarnobrzega Dariusza Bożka. Początkowo planowany był na pierwszą połowę roku, a finał miał się odbyć w Dniu Dziecka. Z powodu epidemii koronawirusa, wydarzenia zostały przełożone na jesień.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Dodaj komentarz