Spektakl Teatru Maska podczas festiwalu

Spektakl Teatru Maska podczas festiwalu

W ramach Festiwalu Baśniowy Świat Stanisława Jachowicza można będzie obejrzeć spektakl Teatru Maska w Rzeszowie pt. „O mniejszych braciszkach św. Franciszka”. Transmisję zaplanowano na piątek 27 listopada o godz. 18.00. Aby obejrzeć spektakl wystarczy kliknąć w link:

 

Spektakl będzie można obejrzeć bezpłatnie. Zostanie udostępniony do niedzieli do godz. 18.00.

„O mniejszych braciszkach św. Franciszka”

Święty Franciszek – kiedy jeszcze nie był świętym, lecz po prostu zwykłym Franciszkiem – wybrał się w wędrówkę po świecie. Podczas swojej podróży przeżył mnóstwo niezwykłych przygód.

Każdego dnia poznawał nowych przyjaciół, nawet jeśli początkowo wydawali się być kimś zupełnie innym. Odnalazł także prawdziwy skarb. Myli się jednak ten, kto sądzi, że była to większa lub mniejsza skrzynia wypełniona drogocennymi kamieniami. O nie! Dla Franciszka takie błyskotki były zupełnie bez wartości. On odkrył coś, co było o wiele cenniejsze… Nasze przedstawienie opowie Wam historię niezwykłych Franciszkowych podróży i spotkań z nazywanymi przez niego „braćmi mniejszymi” zwierzętami – tymi małymi i dużymi, skrzydlatymi i z płetwami. Przypomni także o tym, jak zachwycający może być świat, gdy tylko znajdziemy czas, aby się zatrzymać i przyjrzeć się mu z dziecięcą uwagą.

„O mniejszych braciszkach św. Franciszka” to spektakl przygotowany z myślą o najmłodszych widzach. Twórcy przyglądają się zachwytowi, z jakim św. Franciszek odbierał świat, i jego wdzięczności za każde, najmniejsze nawet stworzenie. Podkreślają, że wiara, radość życia, chęć niesienia pomocy i dzielenia się swoim szczęściem, to cechy które warto rozwijać. Warto także odnaleźć w sobie dziecięcą gotowość do zachwycenia się najzwyklejszymi sprawami i rozwijać wrażliwość,  z jaką wszyscy powinniśmy kroczyć przez życie.

(źródło: Teatr Maska)

autor: Marta Guśniowska
reżyseria: Jacek Popławski
scenografia: Pavel Hubička
muzyka: Pavel Helebrand
asystent reżysera: Maciej Owczarek

obsada:
Franciszek – Maciej Owczarek
Klara – Anna Kukułowicz
Aniołek – Małgorzata Szczyrek / Natalia Zduń / Kamila Olszewska (rola dublowana)

czas trwania: 55 min

film i zdjęcia: Jerzy Dowgiałło

 

Dodaj komentarz