Przyjdź na warsztaty z Piotrem Sochą, ilustratorem książek „Pszczoły” i „Drzewa”

Przyjdź na warsztaty z Piotrem Sochą, ilustratorem książek „Pszczoły” i „Drzewa”

Dzikowska przyroda będzie tematem warsztatów, które odbędą się wkrótce w ramach II Festiwalu Baśniowy Świat Stanisława Jachowicza. Poprowadzi je znany ilustrator Piotr Socha. Ruszyły zapisy.

Czy tak samo drzewa szumiały w czasach Jachowicza? Czy pod zamkiem kwitły kwiaty? Jakie zioła zbierał na polach mały Staś zanim został pisarzem? Z takimi trudnymi tematami zmierzą się w piątek 5 listopada uczestnicy warsztatów przyrodniczo-plastycznych, które będą zapowiedzią zbliżającego się II Festiwalu Baśniowy Świat Stanisława Jachowicza. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Regionalnego Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 o godz. 15.00.

Z dziećmi spotka się przyrodnik Janusz Wepsięć, który opowie o dzikowskiej przyrodzie i – jeśli pozwoli na to pogoda – zabierze uczestników na krótki spacer po parku. Następnie prowadzenie przejmie znakomity grafik i ilustrator popularnych książek dla dzieci i dorosłych Piotr Socha. Artysta porozmawia z dziećmi o drzewach i innych roślinach, obejrzą ilustracje do książek autora, a następnie wspólnie stworzą wyjątkową plastyczną instalację.

Zajęcia zostaną zorganizowane przez Tarnobrzeski Dom Kultury w ramach II Festiwalu Baśniowy Świat Stanisława Jachowicza. Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 Tarnobrzeska Dolina Wisły jest partnerem tego projektu. Warsztaty są bezpłatne, liczba miejsc jest jednak ograniczona.

Zapisy pod numerem telefonu: 531 142 000.

Spotkanie plastyczno-przyrodnicze rozpoczyna cały cykl zajęć dla dzieci, które będą się odbywać w listopadzie w ramach II Festiwalu Baśniowy Świat Stanisława Jachowicza. W planie są także warsztaty masek teatralnych, komiksu, rysunkowe, kaligraficzne, w programie również znajdą się spotkania z pisarzami, debaty, wspólne czytanie bajek, rozstrzygnięcie konkursów, a także bal. Wkrótce więcej szczegółów.

Festiwal odbywa się dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

***

Piotr Socha – grafik, projektant, ilustrator. Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jeden z najpopularniejszych polskich ilustratorów prasowych, znany z rysunków pełnych poczucia humoru. Współpracuje z wieloma znaczącymi pismami, dziennikami i telewizją. Zajmuje się także projektowaniem książek, gier planszowych, audiobooków i logotypów. Autor ilustracji do książek m.in. „Pszczoły”, czy „Drzewa”. W Galerii TDK wiosną prezentowana była wystawa ilustracji zrealizowana we współpracy z Wydawnictwem Dwie Siostry.