Wykład o mieście i czasach Jachowicza

Wykład o mieście i czasach Jachowicza

II Festiwal Baśniowy Świat Stanisława Jachowicza rozpocznie rozmowa o dawnym Tarnobrzegu. O czasach i mieście Jachowicza w czwartek 18 listopada opowie dr hab. Tadeusz Zych.
Wykład pt. „Tarnobrzeg w czasach Stanisława Jachowicz” odbędzie się w Bibliotece Pedagogicznej i stanowi część organizowanego tam jednocześnie Tygodnia Historycznego. Dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega dr hab. Tadeusz Zych opowie o tym, jak się żyło i jak wyglądał Tarnobrzeg w czasach Jachowicza, czyli pod koniec XVIII i w XIX wieku.
Odwiedziny w Bibliotece Pedagogicznej będą też znakomitą okazją do zwiedzenia wyjątkowej wystawy poświęconej Stanisławowi Jachowiczowi. Jest tam m.in. odtworzony dziecięcy pokój z czasów bajkopisarza, można obejrzeć wydawane przez niego gazetki dla dzieci, pióra, którymi pisało się w XIX w., a także ułożyć puzzle ze złotymi myślami autora.
Wykład odbędzie się w czwartek o 17.00 w Bibliotece Pedagogicznej w Tarnobrzegu, wstęp jest wolny.
Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu i Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega są partnerami II Festiwalu Baśniowy Świat Stanisława Jachowicza.