Czytajmy Jachowicza!

Czytajmy Jachowicza!

Tarnobrzeski Dom Kultury serdecznie zaprasza do udziału w zabawie pt. MARATON CZYTANIA JACHOWICZA O TYTUŁ MISTRZA KOCIEGO PAZURA. Będzie to wydarzenie towarzyszące III Festiwalowi Baśniowy Świat Stanisława Jachowicza. Chcemy, by jak najwięcej osób i instytucji włączyło się w festiwalowe działania, aby Stanisław Jachowicz i jego bajki (nie tylko „Chory kotek…”) znane były wszystkim mieszkańcom Tarnobrzega i okolic. Chcemy także promować czytelnictwo i przekonać, że świat książek to wspaniała przygoda.

Dlatego zachęcamy do zorganizowania w szkole/przedszkolu/placówce/domu… wspólnego czytania twórczości Patrona podczas lekcji, w świetlicy, w przerwie zabaw, czy kiedy tylko będziecie mieć na to czas i ochotę. Może czytać nauczyciel, uczniowie, rodzice, babcie, dziadkowie, opiekunowie. Wszystko zależy od Waszego pomysłu, chęci i  możliwości. Czytanie wzmocni kompetencje intelektualne dzieci i młodzieży, rozwinie wyobraźnię i poszerzy wiedzę. Kontakt z dziełem literackim rozwinie poczucie bycia razem, a obserwacja kolegów, nauczycieli i dorosłych pozwoli na ukształtowanie nawyku  czytania.

Systematycznie liczcie ilość przeczytanych w ten sposób wersów jachowiczowych bajek. Mile widziane są publikacje z tego wspólnego czytania w Waszych mediach społecznościowych, czy na stronach internetowych placówek. Będziemy wdzięczni za przesłanie nam linku, chętnie udostępnimy go także u nas. Chwalmy się swoimi osiągnięciami, swobodnym  posługiwaniem się językiem, żywym umysłem i wyobraźnią, zaraźmy innych pasją czytelniczą.

Maraton potrwa od 14 do 27 listopada, a zatem czasu na czytanie będzie sporo. Po tym terminie należy przesłać nam ilość przeczytanych wersów, a my stworzymy ranking wszystkich uczestników i wyłonimy zwycięzcę, który otrzyma honorowy Tytuł Mistrza Kociego Pazura oraz nagrody.

Formularz zgłoszenia można pobrać z naszej strony KLIK lub strony TDK: www.tdk.tarnobrzeg.pl. Wszelkich informacji udziela Dział Ruchu Amatorskiego, tel. nr 15 822 21 10 w. 24, 25.